Maltepe’deki Boşanma Avukatları

Maltepe’deki boşanma avukatları ile zorlu boşanma sürecinin yürütülmesi bireylere gerek en kısa sürede boşanma gerçekleştirilmesini sağlarken, gerekse de boşanma sonrası yaşanması muhtemel hak kayıplarının önüne geçilmesini sağlayabilmektedir. Bilindiği gibi boşanma zor bir süreçtir ve bu süreç içerisinde eşler kadar çocuklar da olumsuz etkilenmektedir. O nedenle en kıas sürede boşanma gerçekleştirilmesi bu zorlu sürecin en kısa sürede sonlandırılması anlamına gelmektedir. Maltepe’deki boşanma avukatları aracılığı ile boşanma davası açmak ve yürütmek bu anlamda müvekkillerine mutlak fayda sağlamaktadır.

Diğer yandan boşanmanın maddi ve manevi sonuçları vardır ve bu sonuçlar ile ilgili olarak sıklıkla hak kaybı yaşanabilmektedir. Örneğin çocuğu velayetini kimin alacağı, nafaka ödenip ödenmeyeceği, mal paylaşımının nasıl yapılacağı, tazminat, talep edilip edilmeyeceği gibi hususlarda hak kaybı yaşanmak istenmemesi durumunda Maltepe’deki boşanma avukatları ile boşanma sürecinin yürütülmesi önemlidir.

Boşanma davası açacak bireyler açısından bu sürecin hukuki alt yapısının oluşturulamaması, boşanma davasının reddine neden olacaktır. Bilindiği gibi boşanma davasının reddi durumlarında bireyler 3 yıl içerisinde tekrar aynı nedenle boşanma davası açamamaktadırlar. Bu da gereksiz bir zaman kaybı anlamına gelmektedir. Açılacak boşanma davası için gerekli prosedürleri doğru yerine getirmek adına boşanma avukatları tarafından alınacak destek önemlidir. Boşanma avukatı tutulması zorunlu değildir. fakat bireylerin bu süreçte boşanma avukatı tutmaları süreç içerisinde kendisine bir çok konuda avantaj sağlamaktadır.

 

Maltepe’deki Boşanma Avukatları İle İletişime Geçmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz.

 

Yorum ve sorularınızı bekliyoruz.

* zorunlu alanı gösterir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>