Boşanma Avukatları Ne Kadar Ücret İster?

Boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte uzman bir boşanma avukatı tarafından hukuki destek almak istemeleri durumunda merak ettikleri konulardan birisi de boşanma avukatları ne kadar ücret ister konusudur. Boşanma avukatı ücretleri açılacak olan boşanma davasının niteliğine, boşanma davası avukatı deneyimine ve boşanma davasının nerede açılacağına göre farklılık gösterebilmektedir.

 

Boşanma avukatları ne kadar ücret ister diyen bireyler açısından açılacak olan boşanma davası türü, boşanma avukatı ücreti açısından en önemli kriter olacaktır. Boşanma davası türü, çekişmeli boşanma ya da anlaşmalı boşanma olabilmektedir. Çekişmeli boşanma davalarında süre ve iş yükü daha fazla olacağından boşanma avukatı ücretleri de fazla olacaktır. Anlaşmalı boşanma davalarında ise süreç daha hızlı olacağından daha uygun bir fiyata boşanma avukatı tutulabilmektedir.

 

 Boşanma Avukatları Ne Kadar Ücret İster

Boşanma davalarında avukat ücretini belirleyen bir diğer unsur ise boşanma avukatı tecrübesi olacaktır. Boşanma davası konusunda tutulacak olan avukatın tecrübeli olması çocuğun velayeti, mal paylaşımı, tazminat, nafaka gibi konularda müvekkilinin haklarını istenilen şekilde koruyabilir. O nedenle tecrübeli bir boşanma avukatı ile açılacak boşanma davası bireylere mutlak fayda sağlayacaktır.

 

Boşanma avukatları ne kadar ücret ister diyen bireyler açısından boşanma avukatı ücretini belirleyen unsurlar arasında davanın açılacağı yer de boşanma avukatı ücretini farklılaştırabilmektedir. Örneğin İstanbul’da açılacak boşanma davası için boşanma avukatı ücreti ile Adana’da açılacak boşanma davası için boşanma avukatı ücreti farklılaşabilir.

 

Bireylerin boşanma avukatı ücretleri hakkında tam bir fiyat almak için boşanma avukatları ile iletişime geçmeleri önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>