Boşanma Avukatı İstanbul

Boşanma sürecinde bireylerin hak kaybı yaşamak istememeleri ve en kısa sürede boşanma gerçekleştirmeleri adına tutacakları boşanma avukatı onların mutlak menfaatine olmaktadır. Bu nedenle boşanma avukatı İstanbul içerisinde ikamet eden ve boşanmaya karar vermiş kişilere hukuki destek sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. İstanbul’da yaşayan bireyler boşanma sürecinde boşanma avukatı tarafından hukuki destek alarak zorlu boşanma sürecinden kolay bir şekilde kurtulabilirler.

Bilindiği gibi boşanma süreci zor bir süreçtir ve bu süreçte eşler maddi ve manevi yıpranırken varsa çocuklarda bu süreç içerisinde psikolojik olarak olumsuz etkilenebilmektedir. O yüzden boşanmaya karar vermiş eşler bu süreçte ihtiyaç duydukları hukuki desteği boşanma avukatı tarafından alarak sağlıklı bir şekilde boşanma davasının yürütülmesini sağlayabilirler. Boşanma avukatı İstanbul içerisine ikamet eden bireylere gerek zaman açısından en kısa sürede boşanma gerçekleştirmeyi gerekse de boşanma neticesinde haklarında oluşabilecek kayıpları korumayı amaç edinmektedir.

Eşler boşanma sürecinde boşanma ile ilgili her konuda anlaşma sağlamaları durumunda anlaşmalı boşanma davası açabilirler. Anlaşmalı boşanma en kısa sürede boşanma yöntemidir fakat anlaşmalı boşanma gerçekleştirilebilmesi için eşlerin uzlaşma içerisinde oldukları konuları beyan ettikleri bir anlaşmalı boşanma protokolü diğer adıyla anlaşmalı boşanma sözleşmesi imzalamaları gerekir. Boşanma avukatı İstanbul içerisinde ikamet eden ve anlaşmalı boşanma gerçekleştirecek bireylerin b süreçte alacakları destek ile ihtiyaçları olan anlaşmalı boşanma protokolü uzman boşanma avukatı tarafından hazırlanarak eşlere en kısa sürede boşanma gerçekleştirmeleri sağlanabilmektedir.

Diğer yandan eşlerin boşanma süreci içerisinde fikir ayrılığı yaşamaları durumunda boşanma avukatı İstanbul içerisindeki eşlerin boşanma süreçlerini yöneterek olası hak kayıplarının önüne geçebilmektedir. Eşler boşanma sürecinde nafaka talebi, mal paylaşımı, çocukların velayetinin kimde kalacağı ya da boşanma neticesinde bir tazminat talebinde bulunup bulunulmayacağı üzerinde anlaşmazlık yaşayabilmektedir. O nedenle bu süreçte boşanma avukatı İstanbul içerisinde boşanmaya karar vermiş kişilere mutlak fayda sağlayacaktır.

Her ne kadar boşanma davası için boşanma avukatı tutulması zorunlu olmasa bile boşanma sürecinde uzman bir boşanma avukatı İstanbul içerisinde ikamet eden kişilere bu süreçte maddi ve manevi kazanç sağlayacak ve boşanma taleplerinin en kısa sürede neticelenmesine katkıda bulunacaktır.

İstanbul Boşanma Avukatları İle İletişime Geçmek İçin Lütfen Formu Doldurunuz.

Yorum ve sorularınızı bekliyoruz.

* zorunlu alanı gösterir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>